نماد اعتماد تجارت الکترونیک

تاییدیه نماد اعتماد فروشگاه ای جانبی

فروشگاه اینترنتی ای جانبی دارنده نماد اعتماد تجارت الکترونیک از وزارت صنعت ، معدن و تجارت می باشد

نماد اعتماد چیست ؟

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. با توجه به بررسی های انجام گرفته ، مهمترین عوامل مراجعه و اعتماد خریداران به کسب و کار های اینترنتی به شرح ذیل می باشند :

  1.  شناسایی مالك کسب و کار و امكان مراجعه در صورت بروز اشكال
  2.  كامل و صحیح بودن اطلاعات كالا یا خدمات ارائه شده
  3.  گارانتی محصولات و ارائه خدمات پس از فروش
  4.  واضح بودن روند برگرداندن كالا و بازپس گیری پول
  5.  محفوظ ماندن اطلاعات شخصی و مالی خریداران
  6.  تایید امنیت سایت توسط یك موسسه و مركز ملی اعتماد


طبق مطالعات انجام شده تائید کسب و کار اینترنتی توسط یك موسسه و مركز ثالث ، بیشترین تاثیر در مراجعه و اعتماد خریداران به کسب و کار اینترنتی را دارد . در این حالت خریدار از محفوظ ماندن اطلاعات خود احساس امنیت بیشتری دارد و اگر از اطلاعات شخصی وی سوء استفاده شو د ، می تواند برای شكایت از کسب و کار اینترنتی متخلف به مراجع قانونی مراجعه نماید.
در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد.
     اعطای نماد اعتماد الكترونیكی برای وب‌سایت های تجاری با هدف قانونمند كردن و چارچوب دهی به فعالیت کسب و کارهای اینترنتی در حال انجام می باشد. نماد اعتماد الكترونیكی به شكل یك علامت در بالای سایت‌هایی كه از نظر قانونی فعالیت آنان مورد تائید است به نمایش در می آید. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص B2C خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

چرا به فروشگاه ای جانبی اعتماد کنم ؟

فروشگاه اینترنتی ای جانبی از سال 1393 موفق به کسب نماد اعتماد تجارت الکترونیک شد و باتوجه به قوانین مرکز ساماندهی فروشگاه های اینترنتی کشور " ای نماد " نماد اعتماد به صورت سالانه برای هر فروشگاهی تمدید می گردد که در صورتی که از آن فروشگاه شکایت و یا گزارش تخلفی گزارش شده باشد، نماد اعتماد قابل تمدید نمی باشد. فروشگاه ای جانبی از سال 1393 تاکنون موفق به دریافت و تمدید نماد اعتماد تجارت الکترونیک وزارت صنعت ، معدن و تجارت شده است که برای مشاهده تاییدیه فروشگاه ای جانبی می توانید به دو روش زیر اقدام نمایید :

  1. مراجعه به فهرست کسب و کارهای دارای نماد اعتماد در سایت رسمی ای نماد به آدرس Enamad.ir
  2. کلیک بر روی لوگوی تاییدیه نماد اعتماد تجارت الکترونیک

نماد اعتماد تجارت الکترونیک

توصیه پلیس فتا به خریداران اینترنتی :


محصولات بازدیدشده

محصولی وجود ندارد

منو

مقایسه 0